Den Země v Národním parku Podyjí

Den Země oslavily v NP Podyjí české i rakouské děti společně.

 

Dne 21. 4. 2009 byla u příležitosti Dne Země slavnostně, přestřižením pásky, otevřena výstava vítězných dětských  prací z celostátní výtvarné soutěže „Příroda kolem nás“, která je každoročně pořádána Domem dětí a mládeže v Šumné a Správou Národního parku Podyjí. Výstava je opět umístěna v prostorách Návštěvnického střediska Správy NP Podyjí v Čížově. Pásku společně přestřihli garanti přeshraničního česko-rakouského projektu „Spolužák, kamarád, přítel“ Mgr. Kovářová ze školy Starý Petřín a pan Meierhofer ze spřátelené školy z rakouského Langau.

 

otevření výstavyotevření výstavy

Po shlédnutí vystavených obrázků  a stálé expozice o Národním parku Podyjí si děti před budovou Návštěvnického střediska v Čížově u zbytků „Železné opony“ symbolicky podaly ruce na znamení  přátelství.

 

 

Symbolické potřesení rukouSymbolické potřesení rukou

 

 

Poté, vyzbrojeny igelitovými taškami a rukavicemi, se vydali na Hardeggskou vyhlídku, kde mohly nejen obdivovat přírodní scenérie Národního parku Podyjí, ale i aktivně přispět svou troškou a sběrem odpadků po necitlivých turistech tak naplnit myšlenky  Dne Země.

 

 

 

Kam s ním?Kam s ním?

 

Po návratu do Čížova zbývalo už jen odevzdat naplněné „igelitky“ a příjemný, přátelský, společně strávený čas zakončit posezením u táboráčku  a opékáním buřtíků.

 

Myslím, že všem přítomným se podařilo naplnění hesla přeshraničního projektu  „Spolužák, kamarád, přítel“. Rádi podobných akcí v Národním parku Podyjí uvítáme více.