Do Podyjí přibude téměř třicítka nových odpočinkových míst

Nová odpočinková místa začínají v těchto dnech obohacovat návštěvnickou infrastrukturu Národního parku Podyjí. Lidé je mohou k relaxaci nebo k příjemné svačině využít například u bývalé Papírny, na hrázi Žlebského rybníka nebo u studánky Heleny Mnizskové u Vranova nad Dyjí. Všech 28 míst by v Podyjí mělo být připravených do konce roku.

Stoly a lavice jsou vyrobené z masivního dubu. „Dub je nejběžnější dřevinou Podyjí. Předpokládáme, že rustikální stolařské výrobky budou souznít s duchem Podyjí. Dubové dřevo je navíc velmi trvanlivé a odolné vůči povětrnostním vlivům,“ vysvětluje vedoucí strážní služby národního parku Petr Lazárek.

Přestože je Podyjí dobře vybaveno návštěvnickou infrastrukturou, jednoduchá odpočinková zastavení, která by návštěvníkům nabídla možnost krátkodobé relaxace spojené s případnými zajímavými pohledy do krajiny Podyjí, v národním parku podle něj dosud chyběla.

Celkem bude instalováno šest stolů se dvěma lavicemi a 28 samostatných lavic. Záměr je realizován z projektu Státního fondu životního prostředí. „Věříme, že nová odpočinková místa si oblíbí všechny věkové kateorie návštěvníků Národního parku Podyjí,“ doufá Lazárek.

MZP_logo_RGB_v2_600.jpg