Do Podyjí s Androidem: nová aplikace provede zájemce národním parkem

/LINK KE STAŽENÍ/ Kde je možné vidět kudlanky, kvetoucí koniklece nebo zajímavé technické památky poradí lidem nová tříjazyčná mobilní aplikace Správy Národního parku Podyjí. Dostupná je pro zařízení se systémem Android a lidé si ji bezplatně mohou stáhnout na stránkách Google Play. Přístup z mobilních zařízení lidem usnadní i nová responzivní verze internetových stránek Správy parku, která zlepšuje čitelnost v mobilních telefonech a tabletech.

Aplikace obsahuje online mapu, možnost stažení offline mapy a více než sto padesát zajímavostí, které v Podyjí mohou lidé navštívit nebo vidět. Kromě různých druhů rostlin a živočichů jsou mezi nimi například i atraktivní vyhlídky nebo technické či historické památky. Základní informace v ní zájemci naleznou i o okolních obcích. Další body pak mohou sami přidávat. 

Stahněnte si aplikaci Národní park Podyjí na Google Play

qrcode.png

Lidem s tablety nebo chytrými telefony umožní přímo v terénu zjistit například zajímavá místa nebo druhy rostlin a živočichů v jejich bezprostředním okolí či naplánovat další výlet,“ popsal náměstek ředitele Správy Národního parku Podyjí Jan Kos. Druhý zářijový týden ji při své návštěvě Podyjí přidáním nové vyhlídky Devět mlýnů slavnostně spustil ministr životního prostředí Richard Brabec. (Více o návštěvě ministra…)

Aplikace obsahuje:

  • Nejvýznamnější veřejnosti přístupné zajímavosti v národním parku
  • Zajímavosti členěné do kategorií s možností jejich filtrování
  • Možnost zaslání návrhu na přidání nové zajímavosti
  • Online mapu doplněnou mapovými vrstvami ze serveru Správy Národního parku Podyjí
  • Pokročilé možnosti práce s mapovými vrstvami i z jiných serverů
  • Možnost stažení offline mapy
  • Aktualizace obsahu celé aplikace
  • Tři jazykové verze

Tato aplikace, nová verze webu a mapový server byly vytvořeny za finanční pomoci Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí. Za obsah aplikace je výhradně odpovědná Správa Národního parku Podyjí, tento obsah nelze v žádném případě považovat za názor Ministerstva životního prostředí.

Technické řešení aplikace dodala společnost LWi, obsah vytvořili zaměstnanci Správy Národního parku Podyjí 

MZP_CZ.jpg