Dokument Obrázky z Podyjí je dostupný na DVD

/UKÁZKA/ Půlhodinový snímek dokumentaristy Ivana Stříteského a scénáristy Libora Ambrozka Obrázky z Podyjí je dostupný na DVD. Zájemci si jej mohou koupit na Návštěvnickém středisku Správy parku v Čížově nebo přímo v administrativní budově ve Znojmě. 

Kromě dokumentu na nosiči zájemci naleznou i sérii osmi krátkých snímků zaměřených na konkrétní témata. Dozví se tak více například o plazech Podyjí, jasoni dymnivkovém, řece nebo architektuře místních vesnic či skladbě lesů.

DVD je v prodeji za 70 Kč. Na velkém plátně ho lidé budou moci znovu vidět v červenci ve Znojmě v rámci programu letního kina pod Vlkovou věží.

Anotace Obrázků z Podyjí

Je u nás jen velmi málo oblastí, kde se zachovala příroda v celé své pestrosti a kráse. Národní park Podyjí je jedním z takových klenotů, druhové bohatství je díky jeho poloze zcela výjimečné. Snímek provází diváka časem i prostorem jedinečné „galerie“, kterou na jihozápadě Moravy vytvořila řeka Dyje. Ukazuje místa a děje podivuhodné, se kterými se jinde nesetkáme, ale i takové, jaké můžeme najít ve svém okolí. Seznamuje s dramatickou geologickou historií území i s vývojem po poslední době ledové, který nekončí ani dneškem. Představeny jsou nejcennější biotopy, které se dnes vyvíjejí bez lidského zásahu, stejně jako vzácné rostlinné a živočišné druhy. Pozornost je věnována i významné roli člověka v celé historii Podyjí.

Scénář: Libor Ambrozek
Režie: Ivan Stříteský
Délka pořadu: 27 min.
Rok dokončení: 2016