Evropský den chráněných území: V Podyjí se vypravte s průvodci do lesů nebo na koncert

Hned dvě akce připravila Správa Národního parku Podyjí k příležitosti Evropského dne chráněných území. V sobotu 25. 5. dopoledne můžete s námi vyrazit na exkurzi do okolí Lukova. Večer pak na koncert k hraničnímu mostu v Hardeggu. Připomenout tak zároveň chceme 30 let od pádu Železné opony.

Image

Na první akci se k nám můžete připojit v sobotu ráno v 9:30 v Lukově (před hospodou U Všetečků). Spolu s lesníkem Jaroslavem Ponikelským a biologem Martinem Valáškem se pak můžete vydat náročným terénem přes údolí Klaperova potoka a řeky Dyje. Odborníci vám na exkurzi přiblíží lesní prostředí v širších ekologických souvislostech.

Náš tradiční jarní koncert se letos uskuteční přímo u hraničního mostu v Hardeggu. Kromě Evropského dne chráněných území na něm chceme připomenout i 30 let od pádu Železné opony. Vystoupení Martina Hammerleho a jeho přátel začne v sobotu v 17:00.

Image

Evropský den chráněných území se slaví od roku 1999. Připomíná založení prvních devíti národních parků v Evropě. Stalo se tak ve Švédsku roku 1909. Letos připadá na pátek 24. května. Národní parky i další chráněná území k Evropskému dni letos připravily řadu zajímavých exkurzí a dalších doprovodných akcí. Akce pořádané k tomuto dni naleznete na https://www.europarc.org/nature/european-day-of-parks/2019/

Projekt „30 let bez Železné opony" je realizovan s podporou Fondu malých projektů v rámci Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika (reg. číslo KPF - 02 - 104, doba trvání projektu 1. 3. 2019 - 30. 9. 2019, celkové výdaje projektu jsou 21 575 EUR).