Kalendář exkurzí 2015: Mezi skály i za netopýry a památkami

Vycházky, exkurze a další akce, které pro vás na tuto sezónu přichystala Správa Národního parku Podyjí zamíří opět na mnohá zajímavá místa - některé náměty jsou již tradiční a očekávané, jiné budou mít premiéru. Na první výlet se můžete vydat již 11. dubna.

Stáhněte si Kalendář exkurzí a vycházek pro rok 2015: 
Kalendář exkurzí a vycházek Národního parku Podyjí 2015 Kalendář exkurzí a vycházek Národního parku Podyjí 2015 (1,04 MB)

(Upozornění ke kalendáři exkurzí - exkurze 26. 9. sobota – Putování za pamětihodnostmi středověkého dvouměstí Kremže a Stein nad Dunajem (Dolní Rakousko) je již zcela obsazená, v současné době se zapisují jen náhradníci.)

Doplňující informace k vycházce za Jazzem v neděli 26.7. 2015

08:00
Vycházka za hudbou do Národního parku Podyjí
Vycházka s odbornými průvodci do Národního parku Podyjí
Sraz u Jihomoravského muzea
vstup volný

08:00
Cyklovyjížďka za hudbou do Národního parku Podyjí
Sraz u Jihomoravského muzea
vstup volný

10:00
Vycházka za hudbou do Národního parku Podyjí
Sraz u kostela v Hnanicích
vstup volný

11:00
Koncertní piknik v Národním parku Podyjí Vinice Hnanice Vinařství Lahofer
Kouda's Quartet zpříjemní letní dopoledne svým hravým dixielandem. Zájemci o piknikové občerstvení si mohou objednat piknikový koš do pátku 24.7. na vstupenky@hudbaznojmo_cz
Národní park Podyjí

První exkurzí za horninami a minerály Lukovska a Čížovska provede zájemce geolog Jihomoravského muzea Jaroslav Šmerda. V sobotu 11. dubna také slavnostně otevřeme naši novou geoexpozici pod širým nebem u Návštěvnického střediska v Čížově.

Následovat bude Mokřadní vycházka se zoologem téže instituce Antonínem Reiterem a na začátku května můžete s námi a ornitologem Martinem Valáškem přivítat ptačí zpěv u Šafova.

Další akce budou zaměřeny na tradiční poutní stezku, netopýry, víno, houby, lesy i další živočichy a rostliny. Milovníci kulturních akcí mohou navštívit výstavy a koncerty. Nechybí ani dvě vyjížďky za hranice národního parku - jedna s novým zaměřením - za významnými stromy Znojemska a druhá  tradiční po památkách, tentokrát do rakouské Kremže.

Na své si tentokrát přijdou rodiny s dětmi, protože v nabídce mohou najít vycházky s krátkými trasami i akce přímo na ně zaměřené například Evropský den chráněných území na Staré vodárně na konci května.

Pro úplnost přidáváme i program akcí pro veřejnost našeho partnerského Národního parku Thayatal

Stáhněte si Kalendář akcí Národního parku Thayatal:
Kalendář akcí Národního parku Thayatal Kalendář akcí Národního parku Thayatal (4,81 MB)