FOTOGALERIE: Světový běh Harmonie bude v Podyjí připomínat dub

Zhruba stovka dětí ze Znojma, Mašovic a klienti stacionáře sv. Damiána z Hradiště minulý týden přivítali účastníky Světového běhu harmonie přímo v Národním parku Podyjí. Nedaleko rozcestí u Vlčí jámy pak společně zasadili dub, který návštěvu běžců bude připomínat.

Běh Harmonie

FOTOGALERIE: Prohlédněte si fotky ze sázení stromu Harmonie

„Strom harmonie“ – dub zimní - vyrostl právě v NP Podyjí. Měl by symbolizovat harmonii soužití člověka nejen se sebou samým, ale i s přírodou.

Se zájmem se pak děti zapojily do hry “Cesta po kontinentech“, při které podle řeči či pantomimy hádaly, ze které země, či místa v ČR jsou účastníci běhu a tak se potkaly například s Amerikou, Austrálií, Novým Zélandem, Maďarskem, Ukrajinou, ale také s Krkonošemi či Znojmem. Tým běžců tak hravou formou představil dětem ideu Světového běhu harmonie.

„Dokážeš-li vytvořit harmonii ve svém vlastním životě, tato harmonie se rozšíří do celého světa, “ říká Sri Chynmoye. S těmito slovy pak běžci společně s dětmi vydali směrem k Mašovicím. Sami pak pokračovali národním parkem přes Nový Hrádek, Čížov, Lesnou, Štítary až ke svému cíli v Bítově.