Výpravná fotografická dvojkniha o Podyjí

/UKÁZKY/ V listopadu 2012 vyšla monumentální dvousvazková velkoformátová publikace fotografa Bohumíra Prokůpka (1954-2008) a spolupracovníků Národní park Podyjí. Shrnuje více než patnáctiletou práci významného českého fotografa a nabízí i zajímavé texty o historii a přírodě této jedinečné lokality.

Image

Kniha první představuje jednu z Prokůpkových uměleckých domén - černobílou fotografii. Autor použil klasickou techniku k emotivnímu zachycení krajiny a přírody Národního parku Podyjí a okolí. 

Image

Navazující kniha druhá nabízí kolekci barevných fotografii téhož autora. Tento díl je doplněn bohatými texty širokého kolektivu autorů, ve kterém jsou zastoupeni renomovaní odborníci z oblasti přírodních i společenských věd. Kapitoly Příroda a Lidé jsou věnovány popisu přírodních, kulturních a historických hodnot daného regionu. Součástí jsou i obsáhlé místopisné údaje.

Německá i anglická jazyková verze je k dispozici na elektronickém nosiči (CD), který je spolu s knihami součástí pevného boxu, ve kterém se kniha distribuuje.

Podívejte se na ukázky z knihy:

Národní park Podyjí - Kniha první Národní park Podyjí - Kniha první (4,21 MB)
Národní park Podyjí - Kniha druhá Národní park Podyjí - Kniha druhá (10,13 MB)

Recenze:

"Knihy ocení tři skupiny lidí. První z nich jsou milovníci přírody a jejího fotografického zobrazování... Druhou cílovou skupinou mohou být obyvatelé a návštěvníci území, kteří kromě fotografií naleznou v druhé knize i mnohostranné pojednání o všem, co je může ve zdejší krajině zajímat. A konečně třetí skupinou jsou místní lidé, kteří mají zájem o přírodu a krajinu, ve které žijí," Karel Hudec,  Veronica 6/2012

"Kniha Národní park Podyjí Bohumíra Prokůpka by neměla chybět v knihovně žádného zájemce o naši přírodu. Zejména ne u stálých místních návštěvníků parku a turisticky lákavého území jižní Moravy. Najde tam vše potřebné a navíc rozsáhlou galerii prvotřídních fotografií," Vladimír Hanák, Živa 1/2013Vladimír Hanák - recenze knihy Národní park Podyjí Vladimír Hanák - recenze knihy Národní park Podyjí (795,96 KB)

Národní park Podyjí

Bohumír Prokůpek (kniha první), Bohumír Prokůpek a kolektiv autorů (kniha druhá).
Vydala Správa Národního parku Podyjí v nakladatelství ASCO, Praha 2012.
ISBN souboru ISBN 978-80-85377-22-4
Cizojazyčné verze v angličtině a němčině jsou k dispozici na elektronickém nosiči, který je součástí díla (je upraveno i pro použití ve čtečkách elektronických knih).  
Prodejní cena (včetně DPH): 1999,- Kč.

Kde knihu koupit:

Správá Národního parku Podyjí, Na Vyhlídce 5, Znojmo  v úředních hodinách. (Možné objednat i na dobírku na emailové adrese info@nppodyji_cz nebo telefonním čísle +420 515 282 240. K ceně publikace účtujeme poštovné, balné a dobírkovné 230 Kč.)

Kanzelsberger, Obroková 16, Znojmo

Knihkupectví Comenius, Kovářská 17, Znojmo

Knihkupectví Houdková, Divišovo náměstí 12, Znojmo

Press Centrum, Kovářská 4, Znojmo

 

Image

&source=https://nppodyji.cz" title="LinkedIn" onclick="javascript:window.open(this.href,'', 'menubar=no,toolbar=no,resizable=yes,scrollbars=yes,height=600,width=600');return false;">