Předvánoční trh nabídne výpravnou fotografickou dvojknihu o Podyjí

/UKÁZKY, OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ/ V listopadu 2012 vyšla monumentální dvousvazková velkoformátová publikace fotografa Bohumíra Prokůpka (1954-2008) a spolupracovníků Národní park Podyjí. Shrnuje více než patnáctiletou práci významného českého fotografa a nabízí i zajímavé texty o historii a přírodě této jedinečné lokality.

Image

Kniha první představuje jednu z Prokůpkových uměleckých domén - černobílou fotografii. Autor použil klasickou techniku k emotivnímu zachycení krajiny a přírody Národního parku Podyjí a okolí. 

Image

Navazující kniha druhá nabízí kolekci barevných fotografii téhož autora. Tento díl je doplněn bohatými texty širokého kolektivu autorů, ve kterém jsou zastoupeni renomovaní odborníci z oblasti přírodních i společenských věd. Kapitoly Příroda a Lidé jsou věnovány popisu přírodních, kulturních a historických hodnot daného regionu. Součástí jsou i obsáhlé místopisné údaje.

Německá i anglická jazyková verze je k dispozici na elektronickém nosiči (CD), který je spolu s knihami součástí pevného boxu, ve kterém se kniha distribuuje.

Podívejte se na ukázky z knihy:

Národní park Podyjí - Kniha první Národní park Podyjí - Kniha první (4,21 MB)
Národní park Podyjí - Kniha druhá Národní park Podyjí - Kniha druhá (10,13 MB)

Recenze:

"Knihy ocení tři skupiny lidí. První z nich jsou milovníci přírody a jejího fotografického zobrazování... Druhou cílovou skupinou mohou být obyvatelé a návštěvníci území, kteří kromě fotografií naleznou v druhé knize i mnohostranné pojednání o všem, co je může ve zdejší krajině zajímat. A konečně třetí skupinou jsou místní lidé, kteří mají zájem o přírodu a krajinu, ve které žijí," Karel Hudec,  Veronica 6/2012

"Kniha Národní park Podyjí Bohumíra Prokůpka by neměla chybět v knihovně žádného zájemce o naši přírodu. Zejména ne u stálých místních návštěvníků parku a turisticky lákavého území jižní Moravy. Najde tam vše potřebné a navíc rozsáhlou galerii prvotřídních fotografií," Vladimír Hanák, Živa 1/2013Vladimír Hanák - recenze knihy Národní park Podyjí Vladimír Hanák - recenze knihy Národní park Podyjí (795,96 KB)

Národní park Podyjí

Bohumír Prokůpek (kniha první), Bohumír Prokůpek a kolektiv autorů (kniha druhá).
Vydala Správa Národního parku Podyjí v nakladatelství ASCO, Praha 2012.
ISBN souboru ISBN 978-80-85377-22-4
Cizojazyčné verze v angličtině a němčině jsou k dispozici na elektronickém nosiči, který je součástí díla (je upraveno i pro použití ve čtečkách elektronických knih).  
Prodejní cena (včetně DPH): 1999,- Kč.

Kde knihu koupit:

Správá Národního parku Podyjí, Na Vyhlídce 5, Znojmo  v úředních hodinách PO a ST 7:30 - 17:00 a UT a ČT  7:30 - 16:00 a PÁ 7:30 - 14:00 (možné objednat i na dobírku přes níže uvedený formulář)

Kanzelsberger, Obroková 16, Znojmo

Knihkupectví Comenius, Kovářská 17, Znojmo

Knihkupectví Houdková, Divišovo náměstí 12, Znojmo

Press Centrum, Kovářská 4, Znojmo

 

Image

Objednávkový formulář pro doručení poštou

V případě, že knihu chcete objednat na dobírku, prosíme o pečlivé vyplnění všech položek:


K ceně publikace účtujeme poštovné, balné a dobírkovné 140 Kč. Pro objednávky více kusů nebo další informace, kontaktujte prosím Správu Národního parku Podyjí emailem: info@nppodyji_cz nebo na telefonním čísle: +420 515 282 240.

Image

&source=https://nppodyji.cz" title="LinkedIn" onclick="javascript:window.open(this.href,'', 'menubar=no,toolbar=no,resizable=yes,scrollbars=yes,height=600,width=600');return false;">