Kolegové z Thayatalu hledají nové strážce do svých řad

Rakouský Národní park Thayatal hledá nové strážce. Jejich úkolem je především provázet návštěvníky nebo školní skupiny. Zájemci musí ale nejdřív absolvovat tříletý kurz. Je Vám mezi 18 a 65 lety, jste komunikativní? Pak hledají možná právě Vás. Nový kurz pro strážce spustí Národní park Thayatal v únoru 2018. Přihlásit se můžete do 7. ledna 2018.

Náplní služby strážce Národního parku Thayatal je pomáhat návštěvníkům v pozorování přírody Podyjí, pěstovat v nich cit pro přírodu a předávat jim myšlenky národního parku a vědomosti o přírodě,“ popsala Claudia Waitzbauer z Národního parku Thayatal. Organizace by ráda přijala i nové strážce se znalostí češtiny.

Strážci vedou speciální programy pro školáky, provádí exkurze a informují návštěvníky v rámci služby o speciálních pravidlech v národním parku, která je potřeba respektovat. Kromě toho strážci provází stálou expozicí a vzdělávacími akcemi v budově návštěvnického centra národního parku u Hardeggu. „Spoluúčinkují při akcích pro veřejnost a mají na starost také ukázkové krmení našich dvou koček divokých Friedy a Carla,“ dodala Waitzbauer.

Zájemci mohou zaslat žádost s životopisem a motivačním dopisem v němčině na e-mailovou adresu office@np-thayatal_at . Další informace naleznou na webových stránkách www.np-thayatal.at. Uzávěrka příjmu žádostí je 7. ledna 2018.

Další informace:
- Kurz trvá 3 roky. Vzdělávání probíhá převážně o víkendech, částečně také ve čtvrtky a pátky. Účastníci budou po absolvování prvního modulu na jaře 2018 pověřeni vedením školních programů, krátkých exkurzí a službou na výstavě v budově návštěvnického centra národního parku
- Služby strážců jsou využívány převážně od května do října
- Dobré znalosti němčiny jsou podmínkou