Dva koncerty propojí Vranov a Hardegg. Připomenou 30 let bez Železné opony

Hned dva koncerty vážné hudby připravily na letní sezónu správy národních parků Podyjí a Thayatal pro hrad v Hardeggu a zámek ve Vranově. Představí se na nich interpreti z Česka i Rakouska. Obě města spolu se Znojmem i Retzem propojí i bezplatný autobus. Na první vystoupení se zájemci mohou v Hardeggu těšit už 20. července. Druhé čeká vranovský zámek 10. srpna.

Image

Tereza Lásková 

20. 7 . od 19:00 koncert na hradu Hardegg

Na konci července v Hardeggu vystoupí houslistka Tereza Lásková s pianistkou Libuší Pančochovou. Ve svém vystoupení nabídnou posluchačům díla největších českých autorů, jako jsou Janáček, Dvořák či Smetana. Naváže na ně rakouský Streich-Holz-Quartett pod vedením Daniela Mucka. Ten si pro posluchače připravil nejen chytlavé Mozartovy či Dvořákovy melodie, ale i méně známá díla Emila Štolce nebo Roberta Pensche. Po registraci je vstupné na koncert zdarma. Z Vranova nad Dyjí vypravíme na akci autobus. Cestou zastaví i ve Znojmě a Retzu.

Zaregistrujte se na koncert na hradu Hardegg (20. 7. 2019 od 19:00)

10. 8. od 19:00 koncert na vranovském zámku

Na vranovský zámek 10. srpna zavítá kvartet Pražské barokní harmoniky. V kulisách Vranova zahrají sklady z několika období, od baroka po klasicismus). Zazní také ukázky americké a polské současné hudby pro varhany a akordeony. Na open air koncertu na hlavním nádvoří dominanty Vranova vystoupí se svým repertoárem zahrnujícím rakouské i české autory minulosti i současnosti také Streich-Holz-Quartett. I na tento koncert bude zajištěna bezplatná doprava z městečka Hardegg přes Retz a Znojmo. Vstupné na koncert je po registraci opět zdarma.

KAPACITA KONCERTU VE VRANOVĚ BYLA NAPLNĚNA. REGISTROVAT SE NA KONCERT UŽ BOHUŽEL NENÍ MOŽNÉ.

Zaregistrujte se na koncert na vranovském zámku (10.8. 2019 od 19:00)

Anotace vystupujících

Streich-Holz-Quartett
Regionální Streich-Holz-Quartett si klade za cíl nejen prezentovat známé rakouské a české chytlavé melodie Wolfganga A. Mozarta a Antonína Dvořáka, ale také představit publiku méně hraná díla současných i historických autorů. Například Emila Štolce, Leoše Janáčka, Roberta Pensche nebo Daniela Mucka.
Flétna - Karoline Schöbinger
Klarinet - Joachim Celoud
Fagot - Monika Celoud
Kontrabas - Daniel Muck

Tereza Lásková (housle) , Libuše Pančochová (klavír)
Tereza Lásková s Libuší Pančochovou hraje a vystupuje již od studií na Brněnské konzervatoři a nyní jejich spolupráce pokračuje na JAMU. V jejich podání zazní díla největších českých autorů, jako jsou Janáček, Dvořák, Smetana aj. Tereza Lásková v současnosti studuje u Miloše Vacka na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a zároveň v rámci programu Erasmus dochází k prof. Janu Pospíchalovi na Universität für Musik und darstellende Kunst in Wien.

190708-pbh-600.jpg

Pražské barokní harmoniky
Akordeonové kvarteto Pražské barokní harmoniky představuje v netradičním pojetí zejména českou, rakouskou a evropskou hudbu několika období - baroka (Bohuslav Matěj Černohorský, Jan Křtitel Vaňhal, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Marc-Antoine Charpentier), klasicismu (Wolfgang Amadeus Mozart) a romantismu (Léon Boëllmann). Zazní také ukázky americké a polské současné hudby pro varhany a akordeony (David German, Janusz Wojtarowicz) a tradiční přídavky Vídeňských filharmoniků (Johann Strauss, Johann Strauss II). Hrají: Vilemína Vlachová, Petr Patočka, Miroslava Vaňhalová, Pavel Patočka, www.pbh.cz

 

30let-loga.jpg