Letní sezónu na Vranově zpestří Barvy pralesa Jana Dungela

Krásu tropické přírody v podání malíře, cestovatele a biologa Jana Dungela budou moci od půlky června obdivovat návštěvníci vranovského zámku v galerii Thayana. Ve spolupráci s Národním památkových ústavem zde Správa Národního parku Podyjí připravila výstavu tohoto oceňovaného ilustrátora. Své brány otevře slavnostní vernisáží ve čtvrtek 14. 6. od 17:00. Zájemci ji budou moci zhlédnout až do konce září. 

Jan Dungel (1951) již skoro třicet let maluje divoká zvířata v tropech Jižní Ameriky, zejména v oblasti Amazonie, brazilského Pantanalu i horských úbočí And. Nejvíce mu však učarovala oblast deštných pralesů v povodí řeky Orinoko a mokřadů llanos ve Venezuele, odkud pochází nejvíce jeho kreseb.

Zvířata pozoruje a maluje v jejich přirozeném prostředí. On sám nazývá své malování setkáváním se zvířaty. Dungelovy barevné kresby jsou tak autentickým záznamem a dokumentem ze života skutečných zvířat.

Každá kresba má svůj příběh, vznikla v konkrétním místě i době. Záměrem výstavy je nejen poukázat na krásu tropické přírody, ale také vysvětlit, co znamená malovat v terénu a proč je to pro vědeckého dokumentátora důležité.

Otevírací doba výstavy:
15. června - 31. srpna: denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin.
1. září - 30. září: soboty, neděle a svátky od 10 do 17 hodin.

Stáhněte si pozvánku na výstavu Barvy pralesa ve formátu pdf. Stáhněte si pozvánku na výstavu Barvy pralesa ve formátu pdf. (186,74 KB)