Aktuality

‹‹   Předchozí   10 20 30 40 42 43 44 45 47

Národní park Podyjí přeje všem úspěšný rok 2011

Správa Národního parku Podyjí vám přeje hodně štěstí a zajímavých zážitků v roce 2011.

 

Prostor pro divočinu i více tras pro turisty. Podyjí připravuje svoji vizi rozvoje na příštích deset let

Znojmo, 17. prosince  2010 - Stezky pro vozíčkáře vedoucí na vyhlídky v srdci Podyjí a rozšíření turistických cest, zmírnění stavebních pravidel pro obce v ochranném pásmu ale i rozšíření oblasti, kterou Správa parku ponechá samovolnému vývoji a nebude do ní nadále zasahovat, přináší nový Plán péče o Národní park Podyjí a jeho ochranné pásmo na příští desetiletí. Text návrhu dokumentu je nyní těsně před dokončením. Po oficiálním připomínkovém řízení by měl vejít v platnost pravděpodobně v druhé polovině roku 2011.

 

Hlasujte pro Strom roku 2010 na Znojemsku

strom.jpg Od srpna 2010 měli občané Znojemska možnost podávat návrhy do ankety Strom roku Znojemska 2010. Nyní můžete ze shromážděných návrhů vybrat strom, který je vám osobně nejsympatičtější. Až do 31. 3. 2011 vybírejte jednoho až tři své favority a dejte jim svůj hlas! Hlasujte v anketě na konci stránky. Po uzavření ankety budou sečteny hlasy z internetového hlasování a z anketních lístků v hlasovací urně na výstavě.  

 

Vyberte strom roku Znojemska na výstavě k anketě

Od 1. prosince probíhá na SOU a SOŠ Přímětická ve Znojmě výstava sestavená nejen z výsledků regionální ankety Strom roku Znojemska 2010. Kromě došlých návrhů - kandidátů na titul strom roku můžete obdivovat také nevšední keramiku Táni Nedvědové na téma Stromy.

 

Mapy a geoportal

geoportal-maly.jpg Správa Národního parku Podyjí spustila v tomto roce nový geoportál , který umožňuje prohlížení široké škály prostorových dat vztažených k Národnímu parku Podyjí – od turistiky, přes tématické mapy až po sbírku ortofotomap. Na geoportálu neustále pracujeme a doplňujeme jej o nové vrstvy.

 

Volná místa

Správa Národního parku Podyjí přijme pracovníka/pracovnici na pozici managera projektových aktivit přeshraniční spolupráce správ Národního parku Podyjí a Nationalparku Thayatal.

 
‹‹   Předchozí   10 20 30 40 42 43 44 45 47