Na Ozvěnách Ekofilmu potkáte pygmeje i divoké koně

V prvních dvou březnových víkendech mají diváci ve znojemském kině Svět možnost vidět téměř tři desítky filmů. Promítá se vždy v odpoledních hodinách. Ozvěny Ekofilmu přinesou nejen oceněné filmy z posledního ročníku mezinárodního festivalu Ekofilm.

film Fantóm kočky diváky zavede do přirozeného prostředí tajemného jaguárafilm Fantóm kočky diváky zavede do přirozeného prostředí tajemného jaguára

Festival byl již zahájen promítáním pro školy v pondělí 25. února, v sobotu 2. března naváže první promítání pro veřejnost. Ve výběru filmů jsou zařazeny filmy oceněné mezinárodní porotou - např. Pygmejové - děti džungle o afrických domorodcích žijících dosud tradičním přírodním životem, Fantom kočky o jaguárovi nafilmovaném v jeho přirozeném prostředí - divočině Jižní Ameriky nebo Poslední evropští divocí koně o dülmenských koních, které stále ještě můžete potkat v mokřadech střední Evropy.

Český snímek Dar dyslexie přináší nový nečekaný pohled na tuto poruchu ztěžující život mnoha dětem i dospělým, další české filmy nás provázejí Šumavou, Krkonošemi a Moravským krasem. S Ekofilmem se můžeme podívat i do Grónska, na Havaj a na Kamčatku. Zajímavé jsou také dokumenty odhalující pravdu o geneticky upravených plodinách, sledující neobyčejnou sílu a vytrvalost rostlin či životaschopnost drobných organismů přežívajících v extrémním prostředí. To vše a mnohé další bude zařazeno do 4 promítacích odpolední.

Promítat se bude vždy od 14h, filmy budou během odpoledne rozděleny do dvou bloků oddělených krátkou přestávkou. Rodinám s dětmi doporučujeme program připravený na neděli 3. března.

 

Podrobný program a anotace filmů:

OE 2013 program pro veřejnost OE 2013 program pro veřejnost (626,86 KB)

anotace filmů 2013 anotace filmů 2013 (500,98 KB)