Ozvěny Ekofilmu tentokrát ve Znojmě koncem zimy

Festival Ozvěny Ekofilmu již tradičně nabídne promítání zajímavých, převážně dokumentárních, filmů školám i široké veřejnosti Znojemska, tentokrát na přelomu února a března. Ve dvou týdnech, 25. 2. - 10. 3. 2013, bude promítnut výběr sestavený z vítězných a dalších vybraných snímků z 38. ročníku mezinárodního festivalu Ekofilm, který proběhl začátkem prosince loňského roku na severní Moravě.

Promítání pro školy bude probíhat v dopoledních hodinách všech všedních dnů, zatímco veřejnost může do kina Svět přijít v době obou víkendů, vždy odpoledne od 13h. Odpolední promítání je vždy rozděleno na dva bloky (trvající přibližně 2 hodiny), k dispozici bude podrobný časový rozpis promítaných filmů, takže si každý divák může vybrat něco pro sebe. Pro rodiny s dětmi bude nejvhodnější první odpolední blok v neděli 3. března od 13h.

z německého filmu Fantom kočkyněmecký film Fantom kočky vás zavede do divoké přírody jižní Ameriky

 

Ozvěny Ekofilmu 2012 vás zavedou do mnoha různých prostředí, do říše lidí, zvířat i rostlin po celém světě, do minulosti i současnosti. Přinášejí všechny oceněné filmy posledního ročníku festivalu Ekofilm(Pygmejovia – deti džungle, Poslední evropští divocí koně, Havaj v ohrožení, Fantom kočky, Přežít v soli a kyselině, Jan zajíc – pochodeň č. 2, Holocaust v životě Luďka Eliáše, Všudypřítomné rostliny, Síla rostlin a Vlkulka aneb Karkulka a iné zvery). Navíc se můžete těšit i na výběr z dalších snímků od českých i zahraničních autorů. Za zmínku rozhodně stojí např. český dokument Dar dyslexie, který bude promítán v sobotu 9. března, či filmy z různých koutů naší přírody - o Šumavě (Nalezeni na ztraceném), Krkonoších (O lese a vodě) nebo Pohádky a pověsti Moravského krasu. O všech filmech si můžete přečíst v přiložených anotacích.

 

Anotace filmů Ozvěny Ekofilmu 2013 Anotace filmů Ozvěny Ekofilmu 2013 (510,62 KB

Ozvěny Ekofilmu 2013 program pro veřejnost Ozvěny Ekofilmu 2013 program pro veřejnost (617,60 KB)

 

Program pro školy 2013 Program pro školy 2013 (326,03 KB)