Oceněné filmy z festivalu Ekofilm uvidíte v kavárně i v kině

Vybrané snímky z mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví Ekofilm, mezi kterými nebudou chybět především ty oceněné, mohou diváci z řad veřejnosti i školní mládeže opět vidět ve Znojmě na Ozvěnách Ekofilmu a to až do 4. března 2012.

Promítat se bude v kině Svět, kde jsou vypsané termíny pro školy i promítání pro veřejnost a v centru Stará vodárna, kde mají diváci, po předchozí domluvě, možnost volby termínu i titulů. Akce na obou místech proběhne v době od 20. února do 4. března 2012.

Před hlavním promítacím časem mají milovníci intimnější atmosféry přijít nasát ovduší Ozvěn do kavárny Tři růže v pasáži na Horním náměstí ve Znojmě. Zde bude menší výběr filmů k vidění po dvě čtvrteční odpoledne a to již 9. a poté 16. února. 

film Ekonomika štěstí, který získal cenu za režii, přináší zamyšlení nad zásadními otázkami soudobé lidské společnostifilm Ekonomika štěstí, který získal cenu za režii, přináší zamyšlení nad zásadními otázkami soudobé lidské společnosti

Milovníci lesa si mohou vychutnat Království lesa, snímek oceněný Velkou cenou Ekofilmu, s mnoha unikátními záběry ze života lesních živočichů i rostlin, využívající časosběrnou techniku, zpomalené záběry i extrémní zvětšení. Připraven je pro ně také dokument Silva Gabreta - Jak se rodí šumavský horský les oceněný studentskou porotou a krátký snímek O lesech a lidech od Yanna Arthus-Bertranda, věnovaný loňskému mezinárodnímu roku lesů a sestavený z leteckých záběrů, stejně jako jeho úspěšný film Home. Jedinečné záběry odměněné Cenou za kameru, zachycující chování zvířat v severské přírodě, přináší Divoká Skandinávie – Finsko. Zamyšlení nad současným světem, ve kterém proti sobě stojí globalizace na jedné straně a místní tradiční komunita i příroda na straně druhé přináší Ekonomika štěstí. Za pozornost stojí i Nečekané chytrá zvířata či film Neporazitelní o světě virů a bakterií a mnohé další z dvacítky filmů, které pro vás Ozvěny Ekofilmu ve Znojmě tentokrát přinášejí.

Silva Gabreta - Jak se rodí šumavský horský les, film oceněný studentskou zaujme nejen studenty (zdroj Ekofilm)Silva Gabreta - Jak se rodí šumavský horský les, film oceněný studentskou zaujme nejen studenty (zdroj Ekofilm)

Z níže uvedených programů a anotací si můžete vybrat filmy, které vás nejvíce osloví. Rodinám s dětmi můžeme doporučit odpolední nedělní blok 26. února. Další informace o filmech a ukázky z nich najdete také v katalogu na stránkách Ekofilmu.

Ozvěny Ekofilmu kavárna Tři růže Ozvěny Ekofilmu 16. 2. 2012 kavárna Tři růže (417,99 KB

Ozvěny Ekofilmu 2012 veřejnost kino Ozvěny Ekofilmu 2012 veřejnost kino (1,03 MB)

Ozvěny Ekofilmu 2012 program pro školy Ozvěny Ekofilmu 2012 program pro školy (1,44 MB)

Anotace filmů 2012 Anotace filmů 2012 (959,46 KB)

Pokud si chcete anotace pro svou potřebu vytisknout a můžete použít papír formátu A3, použijte raději tento soubor a oboustranný tisk: Anotace filmů k tisku na A3 Anotace filmů k tisku na A3 (632,83 KB)