Partnerské školy dostaly nové pracovní listy při příležitosti Evropského dne chráněných území

24. květen je pro ochranu přírody každoročně významným datem. Na celém kontinentu se totiž slaví Evropský den chráněných území, jehož cílem je zvyšování povědomí o chráněných územích a jejich podpoře ze strany veřejnosti. Pracovníci Správy NP Podyjí tohoto významného data využili k návštěvě partnerských škol ve Vranově nad Dyjí a v Mašovicích. Žákům škol předali pracovní listy připravené v roce 2022, s jejichž pomocí se mohou ve výuce seznámit blíže s různorodostí podyjských biotopů. 

Evropský den chráněných území se slaví od roku 1999, kdy s jeho ideou přišla federace přírodních a národních parků EUROPARC. Je to připomínka zřízení prvních národních parků v Evropě (1909 ve Švédsku). Správa NP Podyjí je členem federace EUROPARC od roku 1997. 

zs-masovice-2-dovnitr.jpg

Pracovníci Správy NP Podyjí toto významné datum letos využili k návštěvě partnerských škol v Mašovicích a Vranově nad Dyjí. Pedagogům a žákům při své návštěvě předali materiály připravené pro environmentální výuku zaměřenou především na tématiku národního parku, v jehož těsné blízkosti žáci škol vyrůstají. Především se jednalo o pracovní listy zaměřené na podyjské biotopy a jejich faunu a floru, které Správa NP Podyjí připravila v loňském roce. 

zs-vranov-dovnitr.jpg

loga-konf-600.jpg