Podyjské exkurze zájemce zavedou k soutoku Moravské a Rakouské Dyje i do stinných lesů Braitavy

Znojmo, 20. března 2013 /KALENDÁŘ VYCHÁZEK/ – Více než dvě desítky vycházek a exkurzí si pro návštěvníky Podyjí připravila Správa národního parku.  Zájemce zavede do Ledových slují, mezi noční můry nebo za houbami do stinných lesů Braitavy.  Nově také správci parku zvou na adventní zastavení v přírodě s knězem Markem Orko Váchou.  Poprvé se letos s průvodcem do Podyjí můžete vydat už první dubnový víkend. V okolí Čížova Lenka Reiterová popíše vztahy rostlinných společenstev a jejich životní strategie.

Image

„Letos nechybí populární tradiční akce ani drobné novinky.  Snažíme se také udržovat výběr našich vycházek a exkurzí hodně pestrý. Na své si tak přijdou zájemci o botaniku, zoologii, historii či neživou přírodu,“ uvedl vedoucí odboru vnějších vztahů Správy Národního parku Podyjí Jan Kos. Zájemci se tak mohou těšit například na putování kolem soutoku Rakouské a Moravské Dyje s historikem Jiřím Kacetlem, na představení péče o vřesoviště a ukázky práce s ovčí vlnou na Kraví hoře nebo na vyjížďku po nově vyznačené dálkové cyklotrase podél bývalé Železné opony. „Exkurze povedou naši lidé i odborníci z dalších institucí jako například Jihomoravského muzea ve Znojmě nebo České vědecké společnosti pro mykologii,“ dodal Kos.

Své pravidelné návštěvníky už mají i tradiční akce z kalendáře Správy Národního parku Podyjí.  Na konci dubna čeká ornitology a zájemce o svět opeřenců Vítaní ptačí zpěvu.  Netopýří noc mohou lidé na začátku září prožít na zřícenině hradu Cornštejn. V programu zůstal i květnový koncert v Čížovské kapli a červencová vycházka za jazzem, která je neodmyslitelnou součástí znojemského hudebního festivalu.

Většina letošních vycházek a exkurzí je volně přístupná a zdarma. Na některé se ale musí zájemci přihlásit telefonicky nebo emailem předem. Celý letošní program a podrobné informace naleznou lidé na www.nppodyji.cz/vychazky2013 nebo si jej mohou stáhnout ve formátu PDF.

Kalendář vycházek 2013 Kalendář vycházek 2013 (1,74 MB)

&source=https://nppodyji.cz" title="LinkedIn" onclick="javascript:window.open(this.href,'', 'menubar=no,toolbar=no,resizable=yes,scrollbars=yes,height=600,width=600');return false;">