Přibližte žákům podyjské nebe. Nabízíme přednášky o oblasti tmavé oblohy

/NABÍDKA PŘEDNÁŠEK PRO ŠKOLY/ Správa Národního parku Podyjí připravila přednášky o Podyjské oblasti tmavé oblohy. Jedná se o oblast se sníženým světelným znečištěním. Noční obloha nad Podyjím je podle odborníkům jedna z nejzachovalejších v České republice. Výhled na hvězdy, klidný spánek i přirozenou noční dobu zde neruší až na malé výjimky žádný velký zdroj světelného znečištění. Podobných míst už je v Česku i celé Evropě velice málo. 

Image

Čížov - Světelná kopule nad Znojmem je stále patrná, ale již jen velmi nenápadná. Špatná dohlednost utlumuje vliv vzdálenějších zdrojů světla a tak se zdá být obloha skutečně velmi tmavá, bez výraznějších známek světelného znečištění. V Česku velmi neobvyklý pohled. FOTO: Milada Moudrá, Michal Bareš, Vojtěch Kohout

Chcete se dozvědět více? Pokud máte zájem o přednášku, napište nám a domluvte si závazný termín v červnu nebo září. Délka přednášky bude trvat dle domluvy 45 minut nebo 60 minut. Přednáška je určena pro 2. stupeň základních škol a střední školy.
Kontaktní osoba: Martin Škorpík, Správa Národního parku Podyjí (martin.skorpik@nppodyji_cz). 

Více informací o Podyjské oblasti tmavé oblohy na https://www.nppodyji.cz/poto

Přednáška je připravena v rámci projektu "Otevřeme oči v Podyjí?" podpořeného z Fondu malých projektů. 

Image