Návštěva Podyjí


 

Vážení a milí návštěvníci Podyjí,
vítáme vás v nejmenším národním parku České republiky. Kaňon řeky Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem s hluboce zaříznutými meandry, skalními stěnami a  kamennými moři  reprezentuje jedno z posledních zachovalých říčních údolí ve střední Evropě.

Tyto stránky Vám napoví, jak nejlépe cestovat v Národním parku Podyjí, abyste se do tohoto krásného koutu naší země vždy rádi vraceli.

Mločí údolíMločí údolí

kaňon Dyjekaňon Dyje

KoniceKonice

Základní ochranné podmínky Národního parku Podyjí a zásady pohybu v tomto území jsou stanoveny v Návštěvním řádu NP Podyjí

Vnímejte zde uvedené informace jako dobré rady a doporučení pracovníků Správy NP Podyjí, kteří jsou připraveni, dle svých možností a v mezích stanovených právními předpisy, vám být k dispozici.

Věnujte tedy těmto informacím patřičnou pozornost, pomůžete nám tak chránit přírodu Podyjí.

Na nejzajímavějších lokalitách národního parku se můžete setkat s tříjazyčnými panely terénního informačního systému. K odpočinku a k úkrytu před nepohodou slouží návštěvníkům dřevěné altánky.  V území nejsou rozmístěny odpadkové koše. Prosíme Vás proto, abyste své odpadky odnesli mimo území národního parku.
Národní park Podyjí je přírodní prostředí. Dbejte proto prosím zvýšené pozornosti při pohybu po tomto území. Hrozí v něm například pády větví a stromů a další podobná nebezpečí.  
Území NP Podyjí je možno rovněž navštívit s kvalifikovanými průvodci, kteří jsou držitelé certifikátu, uděleného Správou NP Podyjí

 

pohled z Umlaufupohled z Umlaufu