První týden v červenci bude v Thayatalu patřit Čechům. Čekají je slevy a speciální program

Rakouský Národní park Thayatal letos poprvé uspořádá Český týden. Na zájemce čeká program v češtině i řada slev.  Český týden se uskuteční od 2. do 9. července. Turisté tak mohou využít i dva dny svátečního volna navíc. 

Český týden začne 2. července rakousko-českým rodinným turistickým dnem „Co vypráví řeka …“. Milovníci přírody obou zemí budou mít příležitost společně s průvodkyněmi Birgit Gruber a Kateřinou Feikusovou nahlédnout do přírody národního parku Thayatal a v rámci společného pikniku o něco lépe poznat své sousedy.

Na návštěvníky z České republiky se také těší obě kočky divoké, Frieda a Carlo. Největší výběh divokých koček v Rakousku se nachází právě u návštěvnického centra Národního parku Thayatal v Hardeggu. Při pravidelném denním krmení a v následující filmové prezentaci budou moci zájemci pozorovat tyto šikovné lovce při hledání potravy a dozvědí se, proč jsou tato zvířata tak výjimečná.

Speciální výstava ,,Pozor skrytá kamera! Fotky z fotopastí z národních parků Šumava, Podyjí a Thayatal“ nabídne fascinující pohled do skrytého života zvířat a návštěvníků těchto území, které kdysi rozdělovala železná opony.

Rakouský Národní park Thayatal je atraktivní výletový cíl pro mnoho českých návštěvníků. Přeshraniční spolupráce je prioritou i Správy Národního parku Podyjí. Oba partneři tak realizují mnoho společných projektů. Více než 100 km turistických stezek na obou stranách hranice láká ke krátkým i náročnějším výpravám. Oba parky spojuje i dobře značená přeshraniční cyklostezka.

Podrobnosti programu a výhody v rámci českého týdne:

Rakousko-český rodinný turistický den „Co vypráví řeka…“
Sraz na parkovišti zříceniny Kaja (Merkersdorf)
Neděle 2. července, 14.30
Trvání: ca. 3,5 hodiny
Zdarma!
Přihlášky: do 30. června, Tel. +43294970050, office@np-thayatal_at, www.np-thayatal.at

Krmení koček divokých:
Správní budova a návštěvnické centrum Národního parku Thayatal
Denně v 15.30 hodin
Cena: Dospělí € 2,-, Děti (6 - 14 let) € 1,- (Původní ceny: € 3,- , € 1,50)

Výstava Příběhy přírody, promítání filmu, speciální výstava „Fotografie z fotopastí“:
Správní budova a návštěvnické centrum Národního parku Thayatal
Denně od 9.00 - 18.00 hodin
Cena: € 2,50 (Původní cena € 4,50)

Více informací na www.np-thayatal.at