Rakouský Národní park Thayatal se po roce znovu více otevře českým turistům

Příhraniční Národní park Thayatal letos podruhé využije oba české svátky (5. a 6. července 2018) k tomu, aby oslovil české návštěvníky se speciální nabídkou. V rámci českého týdne od 30. června do 8. července 2018 na ně čeká denní program a informace v češtině a řada slev.

Návštěvnické centrum Národního parku Thayatal v Hardeggu. FOTO: Grünbaum

První exkurze Českého týdne se uskuteční už v neděli 1. července v rámci rakousko-českého rodinného turistického dne. Romantická vycházka s Helgou Donnerbauer Mystické údolí potoka Kajabach kdysi a dnes“ vás provede údolím potoka Kajabach, který je opředený řadou pověstí. Tato vycházka, prošpikovaná neobyčejnými historkami o dávno ztracených cestách a mlýnech, o sukovitých starých dubech a přírodě, která časem zahladí všechny stopy, je jedinečným zážitkem pro mladé a starší.

V sobotu 7. července, bude na programu rodinná exkurze jmenem „Světlušky noci Svatojánské“. Krátce po letním slunovratu dosáhne kouzelné svatební hejno světlušek svého vrcholu. Tančící světýlka ozáří cestu a promění les národního parku v romantický kouzelný svět. Společně se vydáme na výzkumnou cestu, při které potkáme některé nočními obyvatele lesa. Doprovázet vás tak může zvláštně působící volání puštíka obecného, plcha nebo srnce.

Na návštěvníky z České republiky se také těší obě kočky divoké, Frieda a Carlo. Největší výběh divokých koček v Rakousku se nachází právě u návštěvnického centra Národního parku Thayatal v Hardeggu. Při pravidelném denním krmení a v následující filmové prezentaci budou moci zájemci pozorovat tyto šikovné lovce při hledání potravy a dozvědí se, proč jsou tato zvířata tak výjimečná.

Rakouský Národní park Thayatal je atraktivní výletový cíl pro mnoho českých návštěvníků. Přeshraniční spolupráce je prioritou i Správy Národního parku Podyjí. Oba partneři realizují mnoho společných projektů. Více než 100 km turistických stezek na obou stranách hranice láká ke krátkým i náročnějším výpravám. Oba parky spojuje i dobře značená přeshraniční cyklostezka.

Všechny programy a informace budou k dispozici i v českém jazyce!

Podrobnosti programu a výhody v rámci českého týdne:

Mystické údolí potoka Kajabach kdysi a dnes
Sraz na parkovišti zříceniny Kaja (Merkersdorf)
Neděle 1. července, 14.30
Trvání: ca 4 hodiny
Zdarma! 
Přihlášky: do 29. června na NP Thayatal: tel. +43 2949/70050, office@np-thayatal_at, www.np-thayatal.at

Světlušky noci Svatojánské
Sraz v Návštěvnickém centru u Hardeggu
Sobota 7. července, 14.30
Trvání: ca 2,5 hodiny
Cena: Dospělí € 6,-, Děti € 4,-, rodinný vstup € 12,-
Přihlášky: do 29. června na NP Thayatal: tel. +43 2949/70050, office@np-thayatal_at, www.np-thayatal.at

Krmení koček divokých
Správní budova a návštěvnické centrum Národního parku Thayatal
Denně v 15.30 hodin
Cena: Dospělí € 2,-, Děti (6 - 14 let) € 1,- (Původní ceny: € 3,- , € 1,50)

Návštěva výstavy Příběhy přírody, promítání filmu:
Správní budova a návštěvnické centrum Národního parku Thayatal
Denně od 9.00 - 18.00 hodin
Cena: € 2,50 (Původní cena € 4,50)

Další zlevněné vstupné v rámci českého týdne nabízí zámek Schloss Ruegers, hrad Hardegg a Zážitkové sklepení v Retzu – Retzer Erlebniskeller.