Správa Národního parku Podyjí ocenila péči o hradišťské terasy, kabely v zemi a autobusy na plyn

Znojmo, 11. prosince 2012 - Hned tři nominovaní si odnesli ocenění Správy Národního parku Podyjí  -Dobrý skutek pro Podyjí 2012. Správci parku ocenili obec Hnanice za to, že se rozhodla skrýt elektrické vedení pod zem, dopravní společnost ZDS Psota za propagaci a užívání plynového pohonu a pana Marka Tejrala za péči o hradišťské terasy.  Lidem se pak v internetovém hlasování nejvíce líbila oprava fasády na rodinném domě v Konicích . Správa parku ocenění Dobrý skutek pro Podyjí udělovala letos poprvé.

Image¨

„Tři oceněné jsme vybírali z osmi nominovaných.  Ale už samotné nominace chápeme jako svého druhu ocenění a chtěli bychom takto poděkovat všem, kteří zvelebují Podyjí,“ uvedla náměstkyně ředitele Správy Národního parku Podyjí Lenka Reiterová.

Správci parku letos ocenili obec, jednotlivce i soukromou společnost. „Hnanicím se povedlo, díky uložení elektrického vedení do země, dát znovu vyniknout historicky a architektonicky cenným prvkům tamní Okružní ulice. Marek Tejral zase svojí příkladnou péčí o hradišťské terasy dokázal, že místo příjemné lidem může být vyhledávané i řadou vzácných druhů rostlin a živočichů. Společnost Psota díky používání plynového pohonu zlepšuje kvalitu ovzduší na Znojemsku. Zároveň také propaguje šetrné zdroje energie,“ shrnula Reiterová.

Do internetové ankety se nakonec zapojilo 835 hlasujících. Největší podporu, 292 hlasů, vyjádřili návštěvníci webu manželům Hejlovým za citlivou rekonstrukci fasády rodinného domu v Konicích, při níž zachovali cenné zdobné prvky fasády. V těsném závěsu za nimi zůstala rozsáhlá rekonstrukce usedlosti v Lukově. Její majitelé stavbě, která utrpěla minulými přestavbami, navrátili její původní architektonický výraz.

Certifikát a ceny držitelům ocenění Dobrý skutek pro Podyjí 2012 předali zástupci Správy parku v úterý ve Znojmě. „Rádi bychom, aby tato akce a všechny nominace fungovaly jako příklady dobré praxe, a těšíme se, že podobné zdařilé rekonstrukce nebo zásahy do veřejného i soukromého prostoru budeme moci nominovat a ocenit i v následujících letech,“ dodala Reiterová

&source=https://nppodyji.cz" title="LinkedIn" onclick="javascript:window.open(this.href,'', 'menubar=no,toolbar=no,resizable=yes,scrollbars=yes,height=600,width=600');return false;">