Správa parku uzavírá své budovy veřejnosti, ruší plánované akce. Omezení se dotýkají i turistů

Z důvodů prevence šíření nákazy koronavirem jsme pro veřejnost uzavřeli do odvolání všechny naše objekty. V následujících týdnech se nebude konat ani žádná z připravovaných akcí. Omezení se dotýkají i lidí, kteří do Podyjí vyráží na krátký oddech od karantény.  Oblíbená trasa z Čížova do Hardeggu je nyní pro turisty nedostupná. Nařízení vlády uzavřelo celou hranici s Rakouskem mimo vyhrazené přechody.

Image

Podobně jako na mostě v Hardeggu by lidé neměli překračovat hranice ani na naší značené trase u Horeckého kopce na Hnanicku k vyhlídce Heiligerstein nebo na mezinárodní cyklostezce u Podmyčí. I v přírodě by turisté měli dodržovat doporučené rozestupy a vyhýbat se místům s větší koncentrací lidí. Podrobnosti o viru a prevenci jeho přenosu i další důležité informace naleznete na https://koronavirus.mzcr.cz/. Respektováním těchto nařízení a doporučení pomůžete zpomalit šíření nákazy.

Všechny, kteří potřebují vyřídit neodkladné úřední záležitosti, prosíme, aby využili datové schránky, emaily, telefonické nebo poštovní spojení. Kontakt na naše zaměstnance naleznete v tomto seznamu nebo v pracovní dny od 9:00 do 14:00 na telefonních číslech 515 282 240 nebo 602 231 703.

Do odvolání jsou zrušené i všechny akce Správy parku pro veřejnost. Uzavřené zůstávají i návštěvnické středisko v Čížově a informační body Národního parku Podyjí. Jejích otevření bylo plánováno až na polovinu dubna. Termín se ale s ohledem na situaci může posunout.

Shrnutí:

  • Do odvolání jsou zavřeny budovy Správy Národního parku Podyjí pro veřejnost. V důležitých případech nás můžete kontaktovat telefonicky, emailem nebo pomocí datové schránky.
  • Do odvolání jsou zrušeny všechny připravované akce pro veřejnost.
  • Kvůli uzavření hranic není možné v národním parku využívat tři přeshraniční značené trasy.