Stromem Znojemska 2013 se stala lípa v Jubilejním parku

V úterý 22. dubna byly ve znojemském Domě umění vyhlášeny výsledky hlasování ankety Strom Znojemska 2013. Přihlášeno bylo tentokrát třináct návrhů a podle počtu hlasů na internetu i na výstavách je o soutěž stále zájem.

S velkým předstihem před ostatními stromy zvítězila s počtem 1081 hlasů (910 v internetovém hlasování a 171 z výstav) pětaosmdesátiletá lípa v Jubilejním parku. Lípa pamatuje založení parku k desátému výročí vzniku československého státu v roce 1928, do soutěže ji přihlásily Alžběta Brzkovská a Hana Krulová.

 

lípa v Jubilejním parku

 

Na druhém místě se umístila romantická ovocná alej v krajině nad obcí Němčičky, sestávající ze stoletých hrušní, dosázená mladšími jabloněmi. Autorkou návrhu je Alena Nejedlá.

Image

Na místě třetím (těsně sledována čtvrtou jírovcovou alejí ve znojemském městském parku) skončil cypřišovec u Louckého kláštera. Návrh do ankety přinesl Okrašlovací spolek ve Znojmě.

Image

Pořadí všech kandidátů si můžete prohlédnout zde: vysledky_strom_znojemska_2013.pdf vysledky_strom_znojemska_2013.pdf (255,88 KB)

 

Pokud jste milovníci stromů a chcete se o nich dozvědět více a přitom si užít výlet v první letní den, můžete se přihlásit na naši exkurzi Za významnými stromy Znojemska - viz Kalendář vycházek a exkurzí na rok 2014.