Své fotografie můžete přihlásit do soutěže Mosty spojují

Na sobotu 19. srpna připraví naši kolegové z Nationalpark Thayatal v Hardeggu vernisáž výstavy s názvem Mosty spojují. Už teď ale můžete posílat své snímky do stejnojmenné soutěže. Jejím hlavním tématem jsou mosty - ať už mezi místy, lidmi, generacemi nebo rodnými jazyky. Každý účastník může přihlásit čtyři snímky, z nichž pak bude 30 nejpovedenějších a nejzajímavějších vybírat odborná porota. Fotografie je možné zasílat do 20. června. 

Mosty vzájemně spojují především lidi a kultury. Existují také mezi generacemi, rodnými jazyky, pohlavími, mezi minulostí a přítomností a slouží k tomu, aby tyto naplnily životem.

U příležitosti otevření nové visuté lávky na louce u Poustevníka hledáme pro naši společnou výstavu fotografie mostů, které překonávají bariéry a které spojují – v užším a širším smyslu!

Nadšení fotografové a fotografky – zachyťte svým fotoaparátem motivy na toto téma - ať už stavby, krajiny, rostliny a živočichy nebo zvláštní momenty a nálady, kde se překonávají hranice a  jsou "stavěny" mosty.

mosty-dovnitr.jpg

Most přes řeku Dyji mezi Hardeggem a Čížovem. Foto: NP Thayatal, A. Häusler

Porota vybere 30 nejlepších fotografií a tyto budou vystaveny v galerii Kultur.Punkt v Hardeggu a v rámci vernisáže v sobotu dne 19. srpna 2023. Od září do 2. listopadu 2023 budou fotografie prezentovány v budově Nationalparkhaus. Tří fotografie vítězů kromě toho obdrží voucher v hodnotě 50 € na tisk na plátno.

Těšíme se na Vaši interpretaci tématu a spoustu kreativních zásilek!

Zašlete prosím Vaše nejlepší fotografie (max. 4 na osobu) přímo nebo linkem ke stažení na office@np-thayatal_at. Zasláním souhlasíte s účastnickými podmínkami. Lhůta pro zaslání do fotografické soutěže je do 20. června 2023.

foto-dovnitr-mosty.jpg

Mravenci. Foto: NP Thayatal, C. Ebner 

Účastnické podmínky

Na jednoho účastníka je možné na vypsané téma zaslat vždy čtyři snímky (v barvě nebo černobílé) v digitální formě. Obdržíte od nás potvrzení, že fotografie dorazily. Údaje musí být zaslány následovně:

Název: Název snímku, autor snímku (pokud by ke vzniku snímku nebo k motivu existovala zajímavá nebo hezká historka, můžete nám ji zaslat emailem).

Formát: Soubor JPEG

Velikost souboru: max. 25 MB na jeden snímek

Rozlišení: 300 dpi

V případě fotomontáže musejí být všechny části snímku fotografovány samotným autorem. 

V případě pořizování fotografií v NP Thayatal, platí povinnost využívání značených cest.