Titul Strom Znojemska ponesou až do příštího hlasování Duby v Plavči

V úterní povečer 28. dubna se sešli příznivci stromů v kavárně znojemského Domu umění, aby společně slavnostně uzavřeli další ročník ankety Strom Znojemska a dozvěděli se, kteří z kandidátů nasbírali nejvíce hlasů.

Již pátý ročník regionální ankety byl zahájen v létě 2014, během podzimu se sbíraly návrhy, které pak byly postupně vystaveny - nejdříve již popáté na SOU a SOŠ Přímětická ve Znojmě, kde byla expozice připravena na tradiční Vánoční výstavu a pokračovala až do vánočních prázdnin, poté po Novém roce opět v přednáškovém sále znojemského Domu umění. Na obou výstavách mohli návštěvníci odevzdávat hlasy pomocí hlasovacích lístků do hlasovací urny. Zároveň, stejně jako v předchozích letech, probíhalo hlasování na webových stránkách Správy Národního parku Podyjí pomocí internetové ankety. Ke konci sběru hlasů se však ukázalo, že ne všechny hlasy budou pořadatelé moci započítat. Po odečtení všech nevěrohodných hlasů se pořadí poněkud posunulo, k další změně přirozeně došlo po přičtení hlasovacích lístků.

Konečné pořadí stromů je tedy takovéto:

1. DUBY V PLAVČI 1194
2. BUK U BÍTOVA  549
3. TOPOLY BÍLÉ V GRÁNICÍCH 411
4. TŘI BABYČKY NA NOVÉM HRÁDKU 368
5. DUB U STANŮVKY 287
6. DŘEZOVEC V OLEKSOVICÍCH 253
7. BOROVICE NA PUSTÉM KOPCI 199
8. LUKOVSKÁ LÍPA 187
9. TŘEŠŇOVÉ STROMOŘADÍ V DOBŠICÍCH 173
10. NOVÁ ALEJ JAVORŮ VE ZNOJMĚ 99
1duby_plavec.JPG 10buk_bitov.jpg 6topoly.jpg

Samozřejmě nezáleží tolik na pořadí, pořadatelé jsou rádi za každý návrh, který do ankety dorazí a opravdu nejen stromy s největším počtem hlasů jsou krásné a důležité pro svoje okolí.

Pokud budete chtít poznat některé ze zajímavých stromů, které prošly různými ročníky ankety, můžete s námi vyrazit 6. června 2015 na výlet Na kole za výjimečnými stromy Znojemska - podrobnosti najdete v Kalendáři exkurzí.