Výstava v Lukově v makrosnímcích přibližuje skrytou krásu pavouků

Více než tři desítky makrosnímků pavouků si mohou zájemci prohlednou ve Stodole u Čabalů v Lukově. Fotografie Radka Šicha přiblížují půvab těchto většinou skrytě žijících živočichů. Přímo před restaurací také 11. srpna začne exkurze do okolí Lukova. Ondřej Machač z České arachnologické  společnosti na ni lidem ukáže běžné i vzácnější druhy pavouků a zajímavosti z jejich světa. Výstava ve Stodole potrvá až do konce srpna.  

Stepník rudý. FOTO: Radek Šich

„Moje vášeň k focení pavouků odstartovala v květnu roku 2008, kdy jsme s rodinou náhodou narazili na jednoho z našich nejhezčích pavouků, samce stepníka moravského, který mě naprosto uchvátil. Snažil jsem se o něm a celkově o pavoucích dozvědět víc informací a to mě postupně přivedlo až k tomu, že jsem se v roce 2012 stal členem České arachnologické společnosti a nyní jsem ve výkonném výboru ČAS, jako správce fotogalerie,“ popisuje Radek Šich. „Snažím se zdokumentovat všechny naše druhy pavouků – celkem jich máme cca 880, takže to je běh na dlouhou trať,“ dodává.

Fotografe Radka Šicha byly publikovány například v knize Atlas pavouků České republiky, v časopise Živa, v českých i zahraničních odborných arachnologických článcích, v informačních brožurách CHKO Pálava či NP Podyjí. O makrofotografii přednáší na Karlově univerzitě v rámci arachnologického semináře ČAS.

Radek Šich se zúčastní i srpnové vycházky, kterou povede náš přední odborník přes pavouky Ondřej Machač z České arachnologické společnosti. Podrobnosti o exkurzi Skrytá i zjevná krása pavoučího světa naleznete v našem kalendáři