Změny ve veřejné autobusové dopravě na Znojemsku

V souvislosti s rozšířením Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje na Znojemsko dochází pro období od 1.7.2010 k rozšíření nabídky ve veřejné autobusové dopravě i do obcí ochranného pásma Národního parku Podyjí.  

Oblast Vranovska (Vranov nad Dyjí, Onšov, Lesná) se Znojmem spojí autobusová linka 816, na které bude zajištěn provoz každé 2 hodiny mezi 7. a 19. hodinou (a to i o sobotách a nedělích). Na tuto linku pak navazují další spoje na Uherčicko, Bítovsko a do Šumné. Linka 817 spojující Znojmo s většinou obcí ochranného pásma NP Podyjí (Hradiště, Mašovice, Podmolí, Lukov, Horní Břečkov a Čížov) rovněž významně posílí (ve všední dny celkem 8 spojů, o víkendových dnech 4 spoje), navíc je zde zřízena nová zastávka mezi Lukovem a Znojmem, která zkracuje cestu na populární výletní cíl - zříceninu Nový Hrádek.

Na autobusové lince 818 do Šatova (obce ochranného pásma Konice, Popice, Havraníky a Hnanice) k žádnému posílení spojů nedochází.

Rozšíření integrovaného dopravního systému na Znojemsko představuje zcela jistě pozitivní krok ve snaze zkvalitnit veřejnou dopravu nejen do obcí NP Podyjí, ale na celé Znojemsko.Více informací naleznete na www.idsjmk.cz